cbuckley827 cbuckley827
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Carl worked 15 hours and Derrick worked 20 hours their combined pay is $640
How much an hour did Carl get paid

Respuesta :

seniorkarmela
seniorkarmela seniorkarmela
  • 03-06-2021

Answer:

he got payed 5 dollars an hour

Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer to this pls?
11) HELP PLZ ASAP i dont know if I am right or wrong
Hi help me please Wich states belong to the Jon sea???? ​
A 100oz. bottle of Tide costs $10.57. What is the cost per ounce?
Which is a better deal per ounce--a 16-oz bag of M&Ms that costs $3.20, or a 2-oz bag of M&Ms that costs $0.50?
a company has designed a new product and tested the prototype. what is the next step in product development?
Which one is prime 32,42,29,15
Most sediment is formed by the rapid distribution of material in a mountain stream O rocks that erode from the bottoms of glaciers O the downhill movement of ma
What happens if I fail? What happens if I succeed?
A house painter uses 6 gallons of paint per day. How many gallons does the painter use in a 5 day workweek?(please help me i will give brainliest)​