aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is the main reason that it is necessary for public companies to follow the rules and format set out in the Generally Accepted Accounting Principles​ (GAAP)
historia del origen de la peste negra
What inspired Helen Hunt Jackson to research and write A Century of Dishonor? A) her investment in the Carlisle Industrial Indian School B) her kidnapping as a
in your own words, explain how metal detectors make buying clothes a safer experience
Nina has the flu and a high fever. Her immune system is exhibiting the
Describe the various ethical principles reviewed and how they might be helpful in resolving health care ethical dilemmas.
what is 3 2/7 x 2 4/5 (Answer with a mixed number in simplest form) Thankyou!!
Lance contributed investment property worth $507,500, purchased Five years ago for $312,500 cash, to Cloud Peak LLC in exchange for an 70 percent profits and ca
What combination of sex chromosome shown in the image?
Identify an example of dramatic irony in your novel or short story. If your story has not presented any examples of dramatic irony, describe your own suggestion