KaitlynLucas2667 KaitlynLucas2667
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

Charlotte bought packs of hot dogs for $4 each. Eack pack has 8 hot dogs. If she spent $16 how many hot dogs did she get

Respuesta :

XOFAITHXO
XOFAITHXO XOFAITHXO
  • 02-03-2018
Charlotte bought 32 hot dogs for $16 a pack
Answer Link
allymead
allymead allymead
  • 02-03-2018
32 hotdogs
16/4=4
8*4=32
Answer Link

Otras preguntas

Due in 5 mins please help me!
HELP!!I will mark brainlist.
A relation is plotted as a linear function on the coordinate plane starting at point C at (0, −1)and ending at point D at (2, −11) . What is the rate of change
I don’t know how to type it out so here’s the picture.
What is m N to the nearest degree? A 16° B 17° C 63° D 73°
there is two part question is on picture correct:brainliest
Are enzymes needed for metabolism?
Remember to simplify your fraction***
Why is a cartoon an effective accompaniment to the selection?
answer Answer Answer Answer