mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

the main method of heat transfer occurring within the water is called
How can x + 3 = −2x + 5 be set up as a system of equations
figured out the marginal cost and marginal benefit of buying an extra smoothie. In 2-3 sentences, describe how you would use these measurements to make a decisi
Which is the closest approximate location for the city of Cairo? A. 33°N, 44° E
The sea wharf restaurant would like to determine the best way to allocate a monthly advertising budget of $1000 between newspaper advertising and radio advertis
What is one difference between street crime and white-collar crime?
) write the balanced equation for the reaction that occurs when methanol, ch3oh (l), is burned in air. what is the coefficient of oxygen in the balanced equatio
Read the following quote from Thomas Jefferson: "A wise and frugal government, which shall leave men free to regulate their own pursuits of industry and improv
a set of data can have no mode true or false
Determine the exact value of sin(−135)°. Identify the reference angle, Theta Theta=?