njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Melisma is when.......
number of pounds in 160 ounces
When specifying learning outcomes to be used in the development of classroom tests and assessments, teachers need to guard against an overemphasis on?
explain why lightning strikes can be dangerous even when an individual is not directly struck.
Helppppppp meee ASAP
What is the y-intercept for y=3(x-5)(x+4)?
What is the value of x in the equation 7x+2x=18? A) 2 B) 5 C) 9 D) 7
When was psychology accepted as an academic discipline? 1900sdifficulty: easy 1800s 1600s 1700s?
Based on molecular data, the split between apes and humans is thought to have occurred about ______ million years ago.
1. which statement best describes the polynomial 2x^3+x+5 a. second degree polynomial with three terms b. third degree polynomial with two terms c. third degree