jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Sue has a disorder that is produced by an injury to a gene on the X chromosome, resulting in mild to moderate intellectual disability. She has __________.
Quarter 3 semester 2 midterm writing listen to the audio and summarize the main points.your response must contain at least 5 detailed and complete sentences in
What was Lincoln’s main reason for writing the Emancipation Proclamation? To end plantation life To arm black soldiers To declare an end to slavery To punish sl
Find the area of the shaded polygon.
Please help on this
I need help complete the table its just s S.P.R.I.T.E
Why did Obama think the war in Afghanistan was important? to support democracy to fight terrorism to encourage trade to protect human rights.
Decide whether the sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT as written. La banquera es el quinta persona en el banco. correct incorrect
Find the measure of the missing angle in this triangle.
what political role did women play in the transformation of South Africa from the 1970's to the 1920s essay