Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the HCF of 150 and 250
please help me with this question​
Online Content: Site 1 Online Content: Site 2 Describe the structure, format, clarity, style, and tone of the content in Site 1.
the win and loss record for a local basketball team is shown in the table, find P (win and away)
Macromolecules in the cell can often interact transiently as a result of noncovalent interactions. These weak interactions also produce stable, highly specific
Allie has 10.25 in quarters and dimes.. how many dimes does she have
The numerator of a fraction is 2 less then its denominator. If 2 is subtracted from the numerator and 1 is the added to the denominator then the fraction become
Which figure represents an undefined term? Х Х w
What is the difference between mechanical weathering and chemical weathering?
On January 1, 2016, Pearson Corp has beginning inventory of 240 surfboards. Pearson estimates it will sell 400 units during the first quarter of 2016 with a 5.0