Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Some people are so good at their professions that other companies will try to recruit them?
Is it illegal to tell someone to kill themselves?
elements in the same group (family) appeared to have the same what?   A) valence. B) melting point. C) isotopic ratio. D) number of neutrons.
The key to successful management of speech anxiety is
During the initial phase of parachute training in soldiers, their testosterone levels _______ and their post-jump epinephrine levels _______.
Two vectors are given by a with arrow = 3 î + 6 ĵ and b with arrow = -1 î + ĵ. (a) find a with arrow ✕ b with arrow.
What is the net gain of energy carrier molecules from glycolysis, acetyl coa formation, and the krebs cycle?
What is the name of the play that Hamlet presents to King Claudius?
Why are hydrogen bonds important for the properties of water?
Carmen measured a house and made a scale drawing. The scale of the drawing was 9 millimeters = 1 meter. What is the drawing's scale factor? Write it as a fracti