demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
What plot event does NOT affect J. Malcolm Garcia’s character growth in “Dust Storm”? losing the scrap of paper meeting Haji More Din. feeling jet-lagged in Que
I need to find the easiest way to learn how to divide fractions
1. - 9 - 28 = -9+ Need answers
Identify the slope (m) given the equation of the line. y- 1 = -3(x + 2) I need help please
How you can tell that this is yeast bread just by looking at it?
giving brainlyest for a answer to my question and i didnt forget the extra points ≈⊆¬∩¬⊇≈
Extra points giving away who ever get this right first gets brainlest 468 weeks = ______ years
help please!!!!!!!!!!!!
Determine the height of a square pyramid with a volume of 225 cubic inches and a base edge of 5 inches.
the sum of two numbers is 66 and their difference is 4. find the numbers