soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Find a + b, 2a + 3b, |a|, and |a − b|. a = 4i + j, b = i − 2j
In the first law of thermodynamics, angle E = Q - W, what does Angle E stand for? A. The heat added to the system B. The internal energy of the system C. The
What percent is 72 of 120???
What is one advantage that helped the north to win the civil war? answers?
based on the map, which european nation colonized the most land in west africa?
name this compound feso4
BRAINLIEST FOR THE RIGHT ANSWER!!!! Carmen asserts that a strong conclusion to an essay should look ahead and present a call for action. Carl agrees, except he
who can translate the word reçus,demander,deshabiller.
A birds egg is fragile but does not crack under the weight of the mother bird sitting on it.why?
Simplify (5^3 x 5^5)^5 A. 5^13 B. 5^20 C. 5^75 D. 5^40