chloearnold081
chloearnold081
03-08-2022
Mathematics
contestada
y=2x + 9
3x + 2y = 4
Respuesta :
miskamoska222
miskamoska222
03-08-2022
Answer:
The answer is: (x,y) = (-2,5)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Federalists hesitated to support the new French Republic because they believed the French Revolutioniaries
list down five goods that zambia imports and exports
Apples cost $0.95 per pound and bananas cost $1.10 per pound. Brian bought a total of 10 pounds of apples and bananas for $9.95. Write a system to represent th
William Shakespeare is one of the most famous writers in the world. What is the verb?
what were the roles of both men and women during the paleolithic age?
What is the quotient of 3/4 divided by 5/6
was feudalism beneficial to king
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
how are factors related to prime numbers
Help! 18)Proper nursing is especially important, yet cubs and kittens are never given milk while they are lying on their back. This can cause pneumonia. (19)