mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Helpppppppppppppppppppp
Which of the following is a trinomial with a constant term? A. y6 + 8y3 + 64y B. x3 + y C. x D. x + 2y + 10
What is monetary policy and which organization controls monetary policy in the United States?
if a 28ft rope is cut into two sections with one section 3 times as long as the other section, how long is the shorter one?
In the 1870s Georgia's logging and timber industry became the MOST profitable in the United States because of the expanded use of A) airplanes. B) automobile
How would​ keynes's concept of animal spirits explain the creation of a housing​ bubble?
Estimate the integral by the left endpoint estimate, n = 6 g
Which point is a solution to the inequality shown in this graph?
Suppose that the variables grade1, grade2, and grade3 are declared as follows: int grade1 = 88; int grade2 = 92; int grade3 = 83; Which of these expressions cor
Can someone come up with two or three sentences about an innocent old lady plzzz