joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Line m passes through the point (-5,4) And has a slope of 1/3 What is the equation of the line m in standard form?
Which statement best describes the Supreme Court's decision ? Worcester v. Georgia
Who can help please
what are the values of a and b​
Stella is 16 years old she earned 3000 this year at a local ice cream shop, and another 3,500 in cash babysitting her neighbor's son does she need to file a tax
What was significant about the tet offensive
When the moon is between the earth and the sun what moon phase will this be
What products blocks the sun and doesn’t harm the ozone
Being familiar with a job will guarantee that no accidents will occur. True False
Which of the following statements would you place in the section labeled “E”? A) elections are not used because the executive is determined by birth and appoint