flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

Insert parenthesis to make the following true. 8 + 9x3 - 1 = 50
a custodian plans to repaint some classrooms bookcases she has 5 1/4 gallons of paint all of the bookcases are the same size and each requires 3/4 gallon of pai
What would happen if there was no water in the air.
Which of the following policies would lead to greater productivity in the weaving industry? Check all that apply. Encouraging saving by allowing workers to set
Dante will rent a car for the weekend. He can choose one of two plans. The first plan has an initial fee of $63.96 and costs an additional $0.10 per mile driven
Which of the following was not a result of film scores being created almost entirely with synthesizers and computers? A. Film scores were created with a greate
4- I'm afraid we're not............ much progress A) o taking B) o giving C) o making D) o doing 5-Can I........... my printer to your computer? A) o call B) o
Please help by the way this is differentiation ​
Chapter 50 diagnostic imaging
help pls?? i have no clue what slope intercept forms are lol