777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

What type of crop plantations proved to provide slaves with the worst living conditions?
Select the correctly punctuated sentence. -The men's choice of television program didn't agree with the Williams's or the childrens'. -The men's choice of telev
Ashamed of the cruelty of his military victories, this leader from northern India became a Buddhist and built hospitals, roads, and places of worship. Who does
a Pontiac trans-am, initially at rest accelerates at a constant rate of 4.0 m/s squared for six seconds how fast will the car be traveling a T equals six second
why do you think many Cubans support Castro
the screen on brianna new phone is 2.85 centimeters long. what mixed number represents the length ofbthe phone screen
What human body system could be most easily fossilized?
how do you represent real- world problems involving ratios and rates with tables and graphs? PLEASE HELP! 10 POINTS!!!!!!
what is the solution for this equation 13m-22=9m-6. This is a equation with variables on both sides
29 percent as a fraction in simplest form