mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPP.why did the US send troops to the Rio grande in Texas?•to attack Mexicoto defend Texas​
Pls help I’ll brainlest I’ll add extra points for the right answer helppp ASAP
ENG Which of the following statements is true about atomic theory? B Scientists have changed the atomic model over the years as experiments and technology suppl
Christopher said, “I put these in order.” -2.3, 4.75, -8.2, 12, -14.25 Beth disagrees with Christopher. She knows he is wrong. Write a statement the Beth might
6. "You can stand at the edge of the meadow and look across to Sweden." Name the parts of speech of the underlined words.
Please help PLEASE PLEASE OMG QUICK PLSSSSS SOMEONE PLEASE OKHGG
question in pic please help
Harvey is working on a weekly budget. He earns $459 per week. Harvey spends $200 per week on rent and utilities plus $85 per week on food. After paying for rent
for 20 points Suppose that 71% of the surface of the Earth is covered in water, and a random number generator uses latitude and longitude to select a random loc
Helppppppppp Plzzzzz!!!!!!!