marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

In eukaryotic cells, the timing of the cell cycle is regulated by
If an element has more than one ionic charge, how is that piece of information represented in a chemical name?
what is 66 2/3% in decimal form
What is the square route of 24
The President can most effectively influence the Congress by:
n the F2 generation of Mendel’s crosses, all plants had the dominant trait. half of the plants had the dominant allele. all plants had both the dominant and rec
what is vertical distance? is it addition or subtraction
Describe at least three problems immigrants faced in American cities in the late 1800s.
What is one way local governments are similar to federal governments?
I have to solve for b but I can't figure it out