kailanwoods
kailanwoods kailanwoods
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A 2 - gallon jug of water costs $5.92. What is the price per unit?

Respuesta :

20190035544 20190035544
  • 03-03-2022

Answer:

2.96

Step-by-step explanation:

2 gal is 5.92 so 5.92 ÷ 2 is 2.96

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following words is most likely to carry a connotation? A. Walk B. Stride C. Stand D. Run
Please, help me out!
A contest in which neither side can win or gain advantage is a
Computers have been around for nor then 80years
the cord passes through the center of circle true or false
if its 8:00 am in New York what time is it in Madrid, Spain?
Why did so many Europeans want to come to live in the colonies?
What is ecology? Why does it matter? Give an example.
Solve for x. 3x - 1 = 27
what is the definition of platypus?