jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

After England, industrialization spread to which region of the world? A. Western Europe B. South America C. East Asia D. West Africa
Who were the Kshatriyas? priests artisans peasants warriors
y = 2x + 3 2y = 4x + 6 The system of equations has _____ solution(s).
find the limit for this function
What are three nucleotides together called on mRNA?
You invest invest $100,000 in account with an annual interest rate of 4.5% compounded semiannually. How much money is in the account after 10 years
Find the equation of the line (in slope intercept form) if the slope of the line is (-5/6) and the point (12,9) is a point on the line. Show all work.
Stress is considered one of the potential causes of gingivitis. a. True b. False
Please help!!!! ASAP!!!!! 20pts please help!!!! Explain how human embryonic stem cells, adult stem cells, and skin cells taken from the same person would be the
How many kilojoules are equivalent to 959.6 calories