jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

What violence erupted in kansas over slavery?
What is the quotient (x3 – 3x2 + 3x – 2) ÷ (x2 – x + 1)?
how to find out the length of slant edge?
What is 5.75% of $6,000? (Express answer as dollars as cents.)
the climate of western sahara is hot and dry hot and tropical mediterranean subtropical
Chromosomes only exist inside gametes true or false
Find P(organic | oranges) Find P(Non-organic | oranges)
Use the form of the definition of the integral given in theorem 4 to evaluate the integral x^3-3x^2
How would the installation of the roles and features selected in this exercise differ if the server was running windows server 2008 r2?
A plane left Atlanta at 11:30 a.m. and flew to an airport near Boston. The plane was due at Boston at 3:15 p.m. The plane arrived 25 minutes late. The time of t