jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Daily Riddle You measure my life in hours and I serve you by expiring. I'm quick when I'm thin and slow when I'm fat. The wind is my enemy. What am I? Worth: 50
similitudes y diferencias entre las vidas de los aborígenes australianos y los maoríes neozelandeses.
What is the approximate area of the shaded sector in the circle shown below?
In this activity, you’ll analyze the structural elements of an informational text. Choose one of these two texts to analyze closely: “Types of Shakespearean Dra
Does Dankeschön mean Thank You in german?
what gland is essential to the menstrual and ovarian cycles
Put these sentences into indirect speech
this stage of the cell cycle is characterized by growth and it contains a checkpoint to verify that all of the dna has been replicated prior to mitosis.
Write two numbers that multiply to the value on top and add to the value on bottom
2. [4 marks] Question 15.40. It is said that the New York City mobster Casper Holstein took as many as 25,000 bets per day in the Prohibition era. That's 150,00