Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

need help please asap
Find the other endpoint of a line segment which one endpoint at (-3, 5) and whose midpoint is (5, 2)
When you put strain on your body, your ___ and _____ increase.
what does seven plus fourteen equal
A class has 6 and 15 girls.what is the ratio of boys and girls?
Compare and contrast atom and compound
Can something be both a mixture and a pure substance? Explain using examples.
Which of the following is responsible for preparing the body for defensive action?
what are the subjects in this sentence, two types of beer are ale and lager.
what is the square root of 1.69