iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation x+5+x+x+ x+x+x+5= xx6xx( this is only addition not multiplication) Use 0-9 only once figure out the x
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Analyze how friction can be both a positive and negative aspect In our every day lives
a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?
What did Samuel Adams take a stand for?
3x+y=5 , 2x-2y=22 solve the system of equations by the addition method
what is the most work that can be done with 100 joules if energy
why would genetic material need to be able to reproduce
How do you find the answer to 6*3pi but in pi form?
How did cold war rivalries affect west and central Africa?