Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

I need help solving this problem h/8=-25 solve for h idk how to this can someone show me and also give an answer thank you
what is the range of this data
help please????????!!!!!!! asap
what are four key elements of the study of economics?
two sides of a triangle mesure 20cm and 30cm. What is the measure of the third side
Write each fraction as an equivalent fraction with a denominator of 120then write the original fractions in order from samllest to largest
I honestly don’t understand this at all
What type of limiting factor affects a large population more then it affects a small population
what city was taken back by Sumerians in 2100 bc
Blood made up of red and white blood cells work together to form