kingtell7113 kingtell7113
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

a video rental store charges a $20 membership fee and $2.50 for each video rented

Respuesta :

shykeimahoward
shykeimahoward shykeimahoward
  • 01-11-2021

Answer:

50

Step-by-step explanation:

20x2.50=50

Answer Link

Otras preguntas

True or false? the three tasks of creative problem solving are 1) fact finding, 2) idea finding, and 3) solution finding.
The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans
A part-time house cleaner made $9258.13 last year. If he claimed himself as an exemption for $3650 and had a $5700 standard deduction, what was his taxable inco
Select the point that satisfies y ≤ x2 - 5x + 6. A. (1,1) B. (4,4) C. (2,2) D. (3,3)
If you want to become a pharmacist what should you major in
​joe and marcia, a married couple with three young children, have a gross income of $120,000, adjustments of $6,700, and itemized deductions totaling $16,900. o
The surface area of Earth was converted to scientific notation using an online calculator and was reported to be approximately 1.969 × 108 square miles. Write t
The agency responsible for regulating the money supply in the united states is
What is the period in seconds of a simple pendulum of length 3 meters?
Can someone please help me I really need this answer!!!!