AlyMarlen AlyMarlen
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
You divide 12 by 1.56 because a dozen is 12 of something. This gives you about 8 cents per
Answer Link
dylanlorton
dylanlorton dylanlorton
  • 02-01-2017
1.56/12=0.13........................................

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me? :(
Name three factors that affect the rate of transpiration?
Solve the measurement conversion problem. 1 kg=1,000g The ice cream shop was running low on sprinkles. The shop only had 200 grams of sprinkles . They ordered a
Help me to answer this pls​
BRAINLIEST! 100 points and brainliest if you can do this sheet. Thanks!
HURRY!!! How could deficit spending cause problems in the future? A)It will cause massive inflation B)It would prevent access to equal pay for women C)Wealthy
Arturo bought some belts online for $73. He used a coupon code to get a 20% discount. The website also applied a 15% processing fee to the price after the disco
Bro, I hate these questions.
Read the sentences. What word best replaces "moving" in the last sentence? We spent the morning helping our friend Linda move out of her house. We moved each pi
what is the x and y intercept of 4x-1=3y+5