favoritechild687
favoritechild687
03-10-2021
Mathematics
contestada
3,000 + 128 + 350 + 4,038
Respuesta :
zaydabdalmajid123
zaydabdalmajid123
03-10-2021
the answer to the question is 7,516
Answer Link
tom406787
tom406787
03-10-2021
Answer:
7,516
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
A. O the trip to the beach B. O music downloads c. one hundred dollars D. O a used car
ve) Which of the following is a true statement? (5 points) b Directors cannot change any lines from a text or script. Actors must interpret their characters as
Decide if por or para should be used in the following sentence. Creo que la tienda está ____ aquí. (around here) por para
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
Match each term to its meaning. (3 points) 1. Product 2. Reactant 3. Coefficient a. Substance at the beginning of a reaction b. Substance at the end of a r
How does compression reduce swelling after an injury? A. It cools the injured tissue. B. It keeps the injury elevated. C. It cuts off blood flow. D. It narrows
Choose the correct direct object pronoun order: Nosotros terminamos la tarea. ONosotros la terminar. ONosotros lo terminamos. ONosotros la terminamos. O Nosotro
Compare the velocities of the meteorite and the bowling ball. By how many times is the velocity of the meteorite greater than the velocity of the ball?
Tickets for a school play cost $6.00 each. Simoom sold 8 tickets to her mother, then sold x tickets to her aunt. How much money did Simoom collect for the ticke
The temperature in Minneapolis at 9 a.m. was −8°F. By noon, the temperature had risen by 8°F. What was the temperature at noon? Drag and drop the label on the n