frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
How to make a mixed fraction
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
there is $100 in my piggy bank. My friend and I went to the mall and i spent $20. How much money do i have now?
log4(x)+log4(x+15)=2
A weather balloon has a volume of 52.5 liters at a temperature of 295 K. The balloon is released and rises to an altitude where the temperature is 252 K. How do
How are carbon, hydrogen, and oxygen alike?
what is 3\13 times 143 equal
log4(x)+log4(x+15)=2
which is an example of an intentional injury