batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Find the nth term of this quadratic sequence 4, 7, 12, 19, 28, … what is the nth term
Find the area of the trapezoid. TOP 11ft, RIGHT4√3ft , BOTTOM 15ft ,LEFT 8ft
What are two models of light? how does each model explain part of the behavior of light?
E. Write an algorithm to show 'How to prepare a cucumber sandwich?". ​
What is the difference between a status bar, title bar, and tabs?
Expand & simplify 3(t+5)+5(t−6)
Please answer BOTH the questions xoxo <3
Medha is wearing a blue socks What is the describing words and naming words?​
if the figure forms the base of a right solid 110 centimeters high, find the surface area​
Escoge la mejor respuesta. Select the best answer. reconocen este hecho. Este pais reconoce la importancia de ofrecer servicios no solo para los El trauma de la