greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

How are the decimals 0.009 and 0.09 related?
A submarine was situated 450 feet below sea level. If it descends 300 feet, what is its new position?
ALGEBRA 30. The difference of three times a number and 4 is -19 32. The sum of twice a number and half the number is 10. 34. Four times the difference of a numb
what was the basic message that jeses preached? how and why did that message spread
The area of a square is 81 inches what is the length of one side
Which shape describes a paragraph with no stated topic sentence?
Which words make up the prepositional phrase in this sentence? Along the back fence shuffled what looked like a large gray cat. a. Along the back fence b. loo
five digt number divisible by 4 and 6
a shopping channel shipped 467,023 packaged last year what is a reasonable estimate of the number of packages shipped explain
what is the term for each half of the earth?