duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Is sushi causing exstinction
which term describes a type of trait that is usually expressed only when an organism has two identical alleles for the trait
What is a green caller job
If side a has a length of 3 and side b has a length of 4, use the pythagorean theorem to find the length of side c. round the answer to the nearest tenth.
Tables are a way to present numbers and ____ so that the information can be easily graped. A. Statistics B. Fonts C. Correspondence D. Paradigms
which one of the following is not a natural cause of climatic changeA. VolcanicB. Earth's tiltC. Solar activity D. Human activity
Use the following text passage to answer the question. There is a difference between the term social networking and the purpose of social network sites, as desc
12-2x=2(x+1). solve for x
4d - 35 = -3. What is D?
In arteriosclerosis, hardened arteries cannot expand to handle the blood that enters the vessel when the heart contracts. therefore, pressure ____ in the artery