Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Explain why resource availability and allocation are an important concern for governments.
What is the oxidation number of o in na2so4?
Find the area of the regular polygon. round your answer to the nearest tenth. A: 172.2 in.^2 B: 50.0 in.^2 C: 84.4 in.^2 D: 344.3 in.^2
What is log (x) times 3x-1?
Social schemas are useful because they allow people to __________.
This object was observed in 1997. The object in the picture is a/an .
A hummingbird flies in circles around a bush. if the velocity of the hummingbird is 720 cm/s and the radius of the circular path is 9.0 cm, what is the centripe
The defeat of the Spanish Armada had what effect on the colonization of America? a)War with the French in Europe b)Lack of success with their farming practice
All multicellular organisms begin as
how can health literacy help people become more productive?