Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

The music of the Baroque period is the first to be among the musical pieces that people today are generally familiar with. True or false
What is the surface area of the prism? A. 180 in2 B. 204 in2 C. 120 in2 D. 192 in2
The hardest known natural material is _____.
Some roads are salted heavily in winter. Describe one way plants growing near these roads could be harmed by the salt.
The battle of ironclads: what are the names of the ships and which side are they on?
When John sees the dead god, he realizes that the gods are a. men. b. peaceful. c. cruel rulers. d. wiser than John's people.
a general definition of media is " methods for communicating information." True or False?
only one kind of rhyme is used in english poetry
did Galileo help us understand Saturn
Abbie HoffmanJerry RubinTom Hayden once led a group of protesters who tried to levitate the Pentagon in protest of the Vietnam War.