jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

I will give 50 points answer all why the order of the proof is correct d,a,c,b Please explan dosnt have to be super detailed haha 9. Order the steps below to co
2/3m^5 - 5/7m^5n^8 I need an explanation of this problem.
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
Im struggling with these 2 problems
Sam says, "All tigers have stripes." Bob says, "I see a tiger!" What conclusion can Sam draw? What Law did he use to reach that conclusion?
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?
PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component of understanding the information you read in your coursework. To summarize info
600+39 what does it add up to help
2/3m^5 - 5/7m^5n^8 I need an explanation of this problem.
Can someone help me? Im really bad at English ​