scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
If you drive 130 miles and it takes you Two hours and six minutes and then you drive back on the same route but it takes you two hrs and seven minutes. How do y
What was one of president lincoln's first major goals for reconstruction?
when a factor is controlled by setting it to three levels, the particular factor is of no interest to the researcher. True or false and why? A. The statement is
Name 2 applications of the Pythagorean Theorem
What type of sentence is this? Because he wants to make the track team, Travis runs three miles after school every day, and his father times him. (4 points) S
Supplies for last year cost $1,477, which was $177 over budget. Rounded to the nearest 1%, by what percent did the cost exceed the budgeted cost?
During the mid-nineteenth century, many people became dedicated to the causes of women’s rights and the abolition of slavery. Others, however, opposed these soc
HELP ME!!! GEOMETRY DILATIONS!!! BRAINLIEST WILL BE GIVEN!! BOGUS ANSWERS WILL BE REPORTED !!
Which of the following choices is NOT a use for project plans in school? A. science fair projects B. nightly homework C. history research papers D. student gove
Jen purchased a condo in naples fl for $699,000. she put 20% down and financed the rest at 5% for 35 years. what are jen's total finance charges