amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Los campesinos viven en el rascacielos b. el edificio c. la casa privada d. el campo​
A baby blue whale weighed 5520 pounds at birth. After two days, the baby weighed 5710 pounds. After 14 days, the baby weighed 8180 pounds. Does this situation i
Find the​ x-intercept and the​ y-intercept of the graph of the equation............... 7x+3y=42
What does Winthrop mean by the lines in bold? What do these lines reveal about the Puritans’ beliefs?
Hey student made a model of a river in a sandbox a pile of sand represents soil and bits of rocks in the riverbed water pouring from 100% river water as it flow
c. Jill is now back from the recovery room and doing well. The nurse records on Jill's chart that for four hours postoperatively she has had anuria. This is:
2-3x-5+9x=? Thank you to whoever gets the answer
2,652.28 rounded to the nearest whole number?
Why would grilled items be healthier than fried items?
please answer this quick I need help​