mykellmiles11099 mykellmiles11099
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $96 on trash cans. If each trash can cost $24, which equation will tell you how many trash cans Stephanie bought?

Respuesta :

emileesellen
emileesellen emileesellen
  • 03-03-2021

Answer:

$96 divided by $24 = 4

Step-by-step explanation:

Hope this helps :D

Answer Link
rcsmlove17 rcsmlove17
  • 03-03-2021

Answer : 96 divided by 24 = 4

Step-by-step explanation:

24 x 4 = 96

Answer Link

Otras preguntas

CAN YOU PLEASE HELP MEWhen Pt electrodes are used in the electrolysis of Kl(aq), a number of reactions are possible at the electrodes. Using a standard reductio
You are asked to prepare a buffer solution with a pH of 3.50. The following solutions, all 0.100 M, are available to you: HCOOH, CH3COOH, H3PO4 , NaCHOO, NaCH3C
the justices and freedom for Cameron Herron​
people who get population education are also aware of health issue and environment degradation see​
What is the following product? Assume d>0 3vd•3vd•3vd
Ryan spent 1/3 of his monthly salary for rent and 1/7 of his monthly salary for his utility bill. If $759 was left, what was his monthly salary?
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
By hiring your children, you can pay low wages. show how much you care. transfer wealth without estate taxes. avoid payroll taxes. (Not the correct answer)
what is rule of law​