ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It is never possible to solve an inequality that has a number on each side. True or False?
An empty elevator weighing 100 kgs, stops at the third -level of a building and got 3 passengers weighing 200 kgs. Considering a single cable supporting the ele
Describe two of the reasons the United States felt compelled to enter World War II.
HELP MAJOR ASSIGNMENT PLEASE HELP pls?
What is a possible value of an integer that is more than 8 units from 20 but less than or equal to 29
can you help me ? with this problem ty
The local ice cream shop offers 3 different types of cones and 15 different flavors of ice cream. How many possible ice cream cones (one scoop) can a customer o
Find the common ratio of the geometric sequence: 3,4,16/3,…
Describe the congruence transformation that maps ΔABC onto ΔA′B′C′ in the given figure. Question 9 options: A) Reflection along x-axis; Translation: (x, y) → (x
The graph of f*x)=2^(x+3) shifts 10 units to the right when it is replaced with the graph of f(x)=2^(x-k). What is the value of k?