auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Brianna reads the following paragraph from a short story. As Cole watched Feiyan receive her first-place trophy for winning the chess tournament, he couldn’t he
why are letters of recommendation important for collleges
Which of the following is most likely the plot of a satire? A. A small dog, separated from her human family during a car trip, makes a long, dramatic journey ac
As what part of speech does the infinitive phrase function in this sentence? I want to visit Montana again next summer. A. noun B. verb C. adjective D. adv
A line that contains the point (0,4) if the slope of the line is m=5 write the equation of the line using slope intercept form
how do i solve for x​
Which cells come from bone marrow?
Select the correct answer. Let us go then, you and I, When the evening is spread out against the sky Like a patient etherized upon a table; Let us go, through c
PLEASEEEEEEE HELPPPPPP ASAPPPP
If n is the larger of the two consecutive numbers, write an expression for the sum of these two numbers.