happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

distance travelled = (ii) State the equation linking average speed, distance moved and time taken. v=¢ t​
Which of the following is a disadvantage of electronic communication?
DO NOT GIVE ANSWER! I just need an explanation. match with range. Oh, thank you so much, and links are not preferred but o.k. Brainliest to whoever explains mor
How does most people celebrate New years
Which of the following foods are super hydrating? A. toast B. eggs C. roast beef D. cucumber
there is 5 white balls, 8 red balls, 7 yellow balls and 4 green balls in a container. a ball is chosen at random. what is the proability of chosing a red ball?
400 students are assembled in a square form.How many students are assembled in each now?​
if x 7 0, what is the sum of 4 0 4+10 + 513387 in simplest form?
Complete the table. f(x) = x2 + 5x + 4 + f(x) -4 -2 No 2
If a1 =10 and an = -2an-1 then find the value of a4