branaej
branaej branaej
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?

Respuesta :

dsara0011 dsara0011
  • 01-03-2021

Answer:

HELP ME W MY PROBLEMS ASAP PLSSSS

Step-by-step explanation:

Answer Link
mathmo
mathmo mathmo
  • 01-03-2021
About 0.27 pls brainliest me
Answer Link

Otras preguntas

2. Determine whether the matrices are inverses.
I don’t get plz help
What is the behavior of the graph y=2x3+x2−7x−6 at each of its zeros
The ratio of the length and the breadth of rectangle is 2:1.If the rectangle is 12m long, find the its breadth ​
Jane has 200 feet of fencing to enclose a rectangular vegetable garden. One side of the garden will be alongside Jane's house so only three sides will need to b
5 synonyms of minister with one sentences of each? Please try to help me​
Explain why the majority of people in Europe supported Appeasement in 1930s
I don’t get plz help
Phân tích các quan điểm của một số nhà giáo dục về việc sử dụng tác phẩm văn học trong giáo dục mầm non. Từ đó rút ra kết luận.
made this question as soon as possible ​