ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

what is 88×13 because I don't know if I have the correct answer can you plz help me
Select all that apply. Which of the following are homogeneous solutions? sugar water air peanuts and water an unopened soft drink cement
The main purpose of Hammurabi’s code was
I saw a cd that cost 24 dollars but there is a discount of 10% and in my bag I have 20 dollars do I have enough money to buy it
To take back or reject one has said earlier
How can dehydration synthesis and hydrolysis reactions be modelled using household materials
Why are american citizens today so intent on having protections against government violations of their rights
Can someone help explain this to me? I’d appreciate it a lot.
what are 2 ways abiotic factord affect biotic factors
If there is an increase in demand for a product, and that is the only thing that changes, what will that do to the price of the product?