martin490
martin490 martin490
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pint bottle of oil costs $9.20. What is the unit price for 1 pint of oil?

Respuesta :

liltiger173
liltiger173 liltiger173
  • 04-02-2021

Answer:

$3.20, help this helps. lmk if it doesn't help

Answer Link
shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

$1.84

why do I have to write 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
what is the sum of 7/10 and 6/100
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions