juanantoniov375
juanantoniov375 juanantoniov375
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you got 8 mangoes and 3 apples for $18 and 3 mangoes and 5 apples for $14.50. How much does each mango and each apple cost ?

Respuesta :

emmaratcliff2009 emmaratcliff2009
  • 04-02-2021

Answer:

apples cost $2.00 each

mangoes cost $1.50 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe a vacation that you took when you were a child. Say where you went, when you went, who you went with, and at least five things you did while you were t
can anybody explain to me what is being done here ?
Can someone help me out with the answer please
Fill in the following sentence with the appropriate verb form. Montse ____ la Puerta de Casa
answer plzzzz im begging
name the vertebral projection oriented in a median plane.
What is Ac in Centimeters?
Cells store short term cell energy when: A. a third phosphate group is bonded to an ADP molecule B. they break down sucrose to glucose and fructose. C. the thir
PLEASE HELP!!!!!!!!! :(
identify the region of the sacrum that articulates with the hip bone.