quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Which is an example of potential energy being transformed into kinetic energy? A rock sitting at the top of a hill rolling down the hill. A rock sitting at the
pls help! Rope A is 7/12 m long, and Rope B is 2/3 m long. What is the difference in their length?
Pls help if you can thank you
Consider the rectangular prism. What is the surface area of the rectangular prism?
Max's Market sells 6 eggs for £2.16. Groceries Galore sells 8 eggs for £2.72. Fancy Foodstuffs sells 12 eggs for £3.96. Which shop's price per egg is better? A.
how can I identify a salt compound is acidic,basic,neutral
HELP PLEASEE!!!! Son frère et sa sœur ________ de la natation. a.)font b.)fait c.)fais d.)faites
In a cost benefit analysis done by a government cost is defined as
How is a Supreme Court opinion an example of synthesis? will give brainliest
5. To impose a condition is to