irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Claude had an unpleasant experience during a visit to Dallas, Texas. He was approached by two men with strong Texas accents who wielded sharp knives, roughed hi
light is reflected when it falls on a clean, smooth surface. the diagram shows the ray of light falling on a surface. Which diagram shows the reflected ray?​
Our Sun is one star in the which may contain about 200 to 400 billion stars and measure about 100,000 light years in diameter. * O Messier Galaxy O Andromeda Ga
PLEASE HELP FIRST ONE GETS IT
Solve the system of equations shown by substitution. y=x-5 5x+2y=4
this one example of a net of a cube. how many more possible nets could there be of a cube
Greatest common factor of x4 and x3
Songs in 4/4 time are considered to be in what meter? Question 1 options: Simple A Compound B Present Past C Independent D Its Not Mathematics its Music But It
I am the first consumer above the producer level. I am a
5. Describe: How did Earth's oceans form?