shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Chris had 56 apples in his fridge. He decided to sort the apples into baskets. He placed 7 apples into each basket. How many baskets of apples does Chris have ?
MANAGING YOUR FINANCES IS A DAILY OR WEEKLY ACTIVITY FOR FINANCIAL WELLBEING, xplain 2 PROFESSIONAL DEVELOPMENT ACTIVITIES YOU CAN PERSUE TO IMPROVE YOUR FINANC
What factors led to the decreased Native American population by more than 80 percent from 1850 to the 1870s? A. They lost their land and freedom c. They were un
Which sentence in this excerpt from William Dean Howells’s “Editha” use an ironic tone
Raul bought 6 tangerines and ate 2/3 of them. How many tangerines did Raul eat?
What is the sum of the measure of the exterior angles on any convex polygon
Samira bought 156 ounces of trail mix. She wants to divide the amount equally into 24 portions. How many ounces of trail mix will be in each portion?
x+15= -12 ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!
Help please can someone break these problems down for me so I can show my son thanks in advance!:)
What does the int size = sizeof buffer / sizeof * buffer means ? Thank you. #include #include #include using namespace std; int main() { ifstream myfile(