electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

64 divided by 0.4 and explain how you did it please i don't wanna be stuck on this all night
Plz help with these questions!!
If a single cell dies in a multi-cellular organism, what happens to the organism
When you complete a job, but use more time and effort than is truly necessary, how have you worked? a. Effectively, but not efficiently b. Neither effectively n
Benjamin paints and sells his art work at art shows. He charges $56.25 for a large painting. He charges $25.80 for a small painting. Last month he sold six larg
how much do you think the president's personal beliefs should shape national policy
List 3 equivalent ratios of 5/2
How to estimate 586-321 two different ways
Igneous rocks with an andesitic composition ________.
what is 5 divided by 312 in the long way