rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

a stereo that cost $500 and sold for $750 in profit percentage​
PLZ ANSWER FASTER WILL GIVE BRAINESTUse the function f (x)= 2-5x to fill in the blanks in the table.x f(x)-2 -1 0 1 2
How does the intended audience influence the tone of the speech
Describe how the government of the United States changed in response to the 9/11 attacks?
during which time period did many marine species become extinct but reptilian and amphibian species started to flourish A. cambrian B. permian C. ordovician D
A. 90 B. 105 C. 225 D. 315
Read this excerpt from "Birdfoot's Grampa.” But, leathery hands full of wet brown life, knee deep in the summer roadside grass, he just smiled and said they hav
which work of art features a series of biblical events ?
Which of the following is a potential danger of offering common stock to investors? A. It doesn't allow the entrepreneur to raise enough money. B. The stock can
100 POINTS AND BRAINLIEST ANSWER What is the instantaneous rate of change of the function f(x) = 6x^2 - x at the point (-1,7) a. -13 b. -5 c. 7 d. 11 What is th