powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Simplify. Keep your answer in exponent form. :) help
This one is really hard for me can someone please help!
3) Why did Neville Chamberlain pursue the policy of appeasement ?
The equation of the line with a gradient of -1 and passes through the point (0,-3).
x²+2x+ hacer la expresion un cuadrado perfecto
Use a calculator to solve the equation. −9.5x + 0.81 = −2.99 The solution is x =
Daily dilemma: *You are a switchman in this example* There is a runaway trolley barreling down the railway tracks. Ahead, on the tracks, there are five people t
What is Jourdon Anderson's purpose for writing the letter?
What is an example of contractionary economic policy? A) Lowering the interest rate at which banks borrow money B) Increases to the corporate tax rate C) Exec
30 points I need help asap